רונן זפרני
אומן-מעצב-יוצר

about-ronen1אומן בעבודתו
מבולי עץ שנבחרו בקפידה: מהגוני, אגוז, פאולוניה ועוד, אשר מאופיינים במרקם, צבע, גרעיניות וגוונים ייחודיים שלהם, החל רונן ליצור קוביות עץ בעבודת יד, ולסדרן בקומפוזיציות שיצרו שילובים ומיצגים תלת-מימדיים.  יצירות העץ המופשטות הללו תיארו את התמונות שנרקמו בדמיונו ונוצרו במו ידיו - ידי האמן שלו.
העבודות המוקדמות של רונן הושפעו רבות מהיהדות – הסמלים, הדת והתרבות. עבודותיו המאוחרות יותר, מציגות את ירושלים ואתריה החשובים, ביניהם: גשר המיתרים, הכותל, סמטאות העיר העתיקה והגבעות והגאיות סביב לה.


carpenter working with plane on wooden backgroundרקע
זכרונות הילדות של הזמן אשר בילה רונן זפרני עם אביו והאהבה לטבע ולארץ, היוו את ההשראה שהובילה את רונן, חובב האופנועים והמכונאי, לחקור את יכולותיו היצירתיות ולעצב וליצור תמונות אומנות-קיר ממבחר סוגי עץ שנבחרו בקפידה.
אביו נפטר כשרונן עמד לעלות לכיתה א'. תמונות עוצמתיות ומלאות אהבה של אב ובן, יושבים יחדיו ומתבוננים בצבעים, בעיצובים ובערך ההיסטורי של חפצי אומנות מעץ, נחרתו במחשבותיו ותחושותיו של רונן.   התמונות מלאות הרגש, חוזרות ונשנות, דרבנו את האומן שבו להתנסות ביצור ועיצוב אומנות קיר מקוביות עץ. באמצעות כשרון האומנות שלו, שהתגלה מחדש, ובשילוב אהבתו לנופי הארץ החל רונן ליצור מחדש את פריטי היודאיקה שאביו כה אהב והעריך.

 

about-ronen3הרחבת אופקים
רונן ממשיך ליצור אומנות קיר מופשטת ולשחזר ביצירותיו נופים יפהפיים, אך אינו עוצר שם. לאחרונה, גם מנורות וגופי תאורה ייחודיים נוספו לרפרטואר ההולך ומתרחב של אומן מוכשר זה. בדומה לדבקות ולעבודת האומנות המושקעת באומנות הקיר, רונן מוודא שכל גוף תאורה, מתוכנן, מעוצב ומבוצע, פרט אחר פרט, חלק אחר חלק, מגוש עץ המשקף את הרעיון שמאחורי יצירותיו.

אם אתם מעוניינים באומנות של רונן, צרו איתו קשר!
הוא ישמח להיפגש אתכם, כך שתוכלו לראות את עבודותיו ולדבר, על-פי הצורך, על יצירת פריטי אומנות בהתאמה אישית, כך שיענו לטעמכם, ביתכם וסגנון חייכם.
.